Highways and Transport Committee

20 May 2020 - onwards
Fixed
Nominated
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 15 of 15 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Councillor Mac McGuire Member 28/07/2021 - current 89%
Liberal Democrats
Councillor Brian Milnes Member 18/05/2021 - current 100%
Independent
Councillor Tom Sanderson Chair 01/12/2022 - current 100%
Labour
Councillor Neil Shailer Vice-Chair 18/05/2021 - current 100%
Conservative
Councillor Alan Sharp Member 18/05/2021 - current 100%

Substitutes

Substitute PartySubstitute NameSubstitute RoleSubstitute Membership DatesSubstitute Meetings Attended
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 18 of 18 substitutes/vacancies that match search criteria
Conservative
Councillor Jonas KingSubstitute 27/05/2021 - current 0
Labour
Councillor Elisa MeschiniSubstitute 27/05/2021 - current 1
Liberal Democrats
Councillor Lucy NethsinghaSubstitute 19/07/2021 - current 1
Independent
Councillor Tom SandersonSubstitute 27/05/2021 - current 4
St Neots Independent Group
Councillor Simone TaylorSubstitute 27/05/2021 - current 1
Conservative
Councillor Steve TierneySubstitute 27/05/2021 - current 0
Liberal Democrats
Councillor Alison WhelanSubstitute 27/05/2021 - current 0
Liberal Democrats
Councillor Graham WilsonSubstitute 27/05/2021 - current 0

Other Information