Adults and Health

18 May 2021 - onwards
Fixed
Nominated
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Meeting Date - Start Time : End TimeVenueStatusCalendar
12
Page 2 of 2, Displaying meetings 11 to 15 of 15 meetings found in selected date range
09 March 2023 - 10:00 : 16:00Red Kite Room, New Shire Hall PE28 4YEScheduled 
27 April 2023 - 10:00 : 16:00TBD - Reserve dateScheduled 
29 June 2023 - 10:00 : 16:00Red Kite Room Scheduled 
21 September 2023 - 10:00 : 16:00TBD - Reserve dateScheduled 
05 October 2023 - 10:00 : 16:00Red Kite Room Scheduled 

Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 15 of 15 members/vacancies that match search criteria
Liberal Democrats
Councillor Edna Murphy Member 26/10/2021 - current 100%
Conservative
Councillor Kevin Reynolds Member 24/05/2021 - current 75%
Liberal Democrats
Councillor Philippa Slatter Member 24/05/2021 - current 100%
Liberal Democrats
Councillor Susan van de Ven Vice-Chair 24/05/2021 - current 100%
Liberal Democrats
Councillor Graham Wilson Member 24/05/2021 - current 88%

Appointees

Appointee NameAppointee RoleAppointee Membership DatesAppointee Attendance
Councillor Sam Clark Appointee 03/06/2021 - current 50%
Councillor Lis Every Appointee 16/06/2021 - current 50%
Councillor Corinne Garvie Appointee 01/06/2021 - current 75%
Councillor Jenny Gawthorpe Wood Appointee 07/07/2021 - current 71%
Councillor Steve McAdam Appointee 13/07/2022 - current 100%
Vacancy    

Substitutes

Substitute PartySubstitute NameSubstitute RoleSubstitute Membership DatesSubstitute Meetings Attended
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 16 of 16 substitutes/vacancies that match search criteria
Liberal Democrats
Councillor Lucy NethsinghaSubstitute 11/10/2021 - current 1
Labour
Councillor Neil ShailerSubstitute 23/09/2021 - current 0
Conservative
Councillor Alan SharpSubstitute 24/05/2021 - current 0
Conservative
Councillor Mandy Smith Substitute 24/05/2021 - current 0
Appointee
Councillor David TopgoodSubstitute 03/06/2021 - current 0
Liberal Democrats
Councillor Alison WhelanSubstitute 24/05/2021 - current 0
Tamar Oviatt-Ham
Tamar.Oviatt-Ham@cambridgeshire.gov.uk
01223 715668

Other Information