Skip to main content

Communities, Social Mobility and Inclusion

18 May 2021 - onwards
Fixed
Nominated
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 15 of 15 members/vacancies that match search criteria
Liberal Democrats
Councillor Lucy Nethsingha Member 15/08/2021 - current 67%
Conservative
Councillor Keith Prentice Member 18/05/2021 - current 43%
Independent
Councillor Tom Sanderson Chair 18/05/2021 - current 100%
Conservative
Councillor Dan Schumann Member 18/05/2021 - current 14%
Liberal Democrats
Councillor Philippa Slatter Member 18/05/2021 - current 100%

Substitutes

Substitute PartySubstitute NameSubstitute RoleSubstitute Membership DatesSubstitute Meetings Attended
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 18 substitutes/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor Alex BulatSubstitute 27/05/2021 - current 0
Liberal Democrats
Councillor Piers CouttsSubstitute 18/07/2022 - current 2
Liberal Democrats
Councillor Lorna DupreSubstitute 27/05/2021 - current 0
Independent
Councillor Stephen FergusonSubstitute 27/05/2021 - current 0
Conservative
Councillor Ian GardenerSubstitute 27/05/2021 - current 6
St Neots Independent Group
Councillor Derek GilesSubstitute 27/05/2021 - current 0
Conservative
Councillor Mark GoldsackSubstitute 27/05/2021 - current 2
Conservative
Councillor John GowingSubstitute 27/05/2021 - current 3
Conservative
Councillor Samantha HoySubstitute 22/07/2022 - current 0
Liberal Democrats
Councillor Sebastian KindersleySubstitute 27/05/2021 - current 0
Nick Mills
Nicholas.Mills@cambridgeshire.gov.uk
01223 699763

Other Information